Vis daugiau gyventojų domisi Europos sveikatos draudimo kortele

Šių metų Europos dienos šventėje Vilniaus teritorinė ligonių kasa jau trečią kartą organizavo dviejų dienų akciją „Būk saugus ir sveikas Europoje". Jos metu vilniečiams ir miesto svečiams buvo teikiama informacija apie apdraustųjų teises į sveikatos priežiūros paslaugas keliaujant po Europos Sąjungos šalis.  

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) atstovai dvi dienas bendravo su šventės lankytojais, besibūriuojančiais prie informacinio stendo. Aiškino apie Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamas garantijas, ragino pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu ruošiantis į kelionę po Europą. Taip pat informavo apie privalomąjį sveikatos draudimą ir jo teikiamas garantijas apdraustiesiems, apie nemokamas prevencines programas, atsakinėjo į klausimus apie apdraustiesiems užtikrinamas nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus. 

Europos dienos2017V.jpg       Vilniaus TLK informacinis stendas Europos dienos šventėje Vilniuje. Vilniaus TLK nuotrauka.

  

Vilniaus centre vykusios šventės lankytojai teiravosi ne tik apie kortelės naudą, bet kur ir kaip ją įsigyti, ką daryti, kai baigiasi jos galiojimas. Neturintieji kortelės, bet norintys ją įsigyti, buvo kviečiami iškart tai padaryti šalia esančioje Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje. 

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Linos Vitkauskienės teigimu, jau trečią kartą vykusi akcija sulaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo. 

„Džiugu, kad vis daugiau gyventojų įsigyja Europos sveikatos draudimo kortelę ir vertina jos teikiamą naudą. Šių metų akcijoje apsilankę žmonės ne tik džiaugėsi turintys šį dokumentą, bet ir dalijosi istorijomis, kada teko juo pasinaudoti", – apie akciją pasakojo L. Vitkauskienė. 

Vilniaus TLK primena, kad Europos sveikatos draudimo kortelė yra dokumentas, patvirtinantis apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikinai būnant Europos Sąjungos šalyse. Europos Sąjungos šalies apdraustasis asmuo turi teisę pasinaudoti mediciniškai būtinomis, valstybės finansuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kai laikinai vieši bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Prireikus pagalbos, asmuo turi kreiptis į valstybinio sektoriaus gydymo įstaigas. Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama nemokamai. Praėjusiais metais Vilniaus TLK išdavė daugiau nei 75 tūkst. kortelių. 

Daugiau informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę rasite čia http://vilniaustlk.lt/index.php?id=222 Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Griežtai draudžiama Kalvarijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kalvarijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kalvarijietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 23.22.136.56.

Rašyti

Portalo Kalvarijietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kalvarija@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Profesinio mokymo įstatyminiai pokyčiai: naujas valdymo modelis, įtraukiami socialiniai partneriai, didesnė mokyklų atsakomybė

Ketvirtadienį Seimui priėmus naujas profesinį mokymą reglamentuojančias įstatymų (Profesinio mokymo, Švietimo, Užimtumo, Mokslo ir studijų, ...

Klausos negalią turintiems šalies žmonėms kuriama pažangi pagalbos iškvietimo sistema

Šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Bendrojo pagalbos centro vadovybė susitiko su Lietuvos kurčiųjų draugijos prezid...