Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymams keisti Administracinių nusižengimų kodeksą

Vyriausybė  pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimams. Jie padės užtikrinti tinkamą aplinkosauginių reikalavimų laikymosi kontrolę.

ANK siūloma nustatyti sankcijas už alyvos atliekų deginimą ir panaudotos alyvos atlygintiną ar neatlygintiną perdavimą asmenims, neturintiems teisės tvarkyti tokių atliekų. Būtinybė numatyti administracinę atsakomybę už šiuos pažeidimus kyla dėl to, kad aplinkosaugos inspektoriai vis dažniau nustato nelegalius alyvų deginimo atvejus. Taip teršiamas aplinkos oras, daroma didžiulė žala aplinkai ir kyla grėsmė žmonių sveikatai. Siekiant tokius pažeidėjus pažaboti, kodekse numatyta traukti administracinėn atsakomybėn ne tik alyvos atliekų supirkėjus, tačiau ir tuos, kurie alyvas perduoda asmenims, kaip rodo praktika, tinkamai atliekų netvarkantiems.

Kodekse taip pat griežtinama administracinė atsakomybė už nusižengimus dėl genetiškai modifikuotų organizmų išleidimo į aplinką ar tiekimo rinkai. Ypač atgrasančios sankcijos numatytos už Europos Sąjungoje neįteisintų genetiškai modifikuotų augalų auginimą, siekiant juos tiekti rinkai. Naujosios ANK nuostatos įtvirtins ir atsakomybę už genetinių išteklių ir su genetiniais ištekliais susijusių tradicinių žinių naudojimo pažeidimus bei invazinių rūšių neteisėtą naudojimą ir valdymo priemonių nevykdymą.

Aplinkos ministerijos pasiūlytiems ANK pakeitimams dar turi pritarti Seimas.

 

Komunikacijos skyrius

Griežtai draudžiama Kalvarijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kalvarijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kalvarijietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 23.22.136.56.

Rašyti

Portalo Kalvarijietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kalvarija@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Profesinio mokymo įstatyminiai pokyčiai: naujas valdymo modelis, įtraukiami socialiniai partneriai, didesnė mokyklų atsakomybė

Ketvirtadienį Seimui priėmus naujas profesinį mokymą reglamentuojančias įstatymų (Profesinio mokymo, Švietimo, Užimtumo, Mokslo ir studijų, ...

Klausos negalią turintiems šalies žmonėms kuriama pažangi pagalbos iškvietimo sistema

Šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Bendrojo pagalbos centro vadovybė susitiko su Lietuvos kurčiųjų draugijos prezid...